ניהול מלונאות, משאבי מזון ותיירות (729)

האוניברסיטה העברית בירושלים הפקולטה למדעי החקלאות, מזון וסביבה
ע"ש רוברט ה. סמית
729


לימודי מכינה
בקמפוס רחובות


ניהול מלונאות, משאבי מזון ותיירות

ענפי התיירות, המלונאות והמסעדנות הם ענפים דינמיים הצומחים בקצב מהיר. עסקים בענפים אלה מושפעים חזק מאד משינויים טכנולוגיים ותמורות כלכליות. התפתחות האינטרנט והסמרטפונים פתחה אפשרויות לעסקאות מקוונות, העברת מידע וחוות דעת על עסקי המלונאות, המסעדנות והתיירות השונים. כל אלה שינו את כללי המשחק ומהווים אתגר למנהלים בתחום. גם תחום התעופה דינמי מאד והקמת חברות תעופה זולות שינתה את שוק התעופה. החברות המצליחות לשרוד בעולם דינמי זה הן החברות עם המנהלים הטובים ביותר. תואר בתחום ניהול המלונאות והתיירות פותח בפני הבוגרים שלנו אפשרויות לקריירה מאתגרת ומגוונת בארץ וברחבי העולם.

בתכנית הלימודים בניהול מלונאות, משאבי מזון ותיירות אנחנו מכשירים את כח האדם אשר ישתלב בעתיד בעסקים בתחום המלונאות, תיירות ומסעדנות. הלימודים לתואר ראשון (B.Sc.) בניהול מלונאות, משאבי מזון ותיירות מאפשרים לסטודנטים להיחשף לקשת רחבה של נושאים גם ברמה אקדמית גבוהה המאתגרת את החשיבה וגם ברמה המעשית המאתגרת את האינטליגנציה הרגשית שלהם. השילוב הייחודי של לימודי ליבה בניהול וכלכלה ביחד עם לימודי מלונאות, תיירות, ותשונה ומזון מעניק לתלמידים כלי ניהול הניתנים ליישום בתפקידי ניהול רבים.

הקשר עם תעשיית המלונות, התיירות והמסעדנות נשמר במהלך הלימודים וניתן לקבל נקודות זכות על התמחות מעשית באחד ארגונים אלה. מנהלים בכירים מעסקי המלונאות, התיירות והמסעדנות מרצים בפני בפני הסטודנטים בסדנאות שונות וחושפים אותם אל העולם אליו הם עתידים להיכנס. כמובן יש לציין כי בוגרים שלנו מאיישים כיום משרות רבות בתחום

מלגות: מדי שנה מוענקות מלגות המיועדות לתלמידים המצטיינים בתכנית לניהול מלונאות, משאבי מזון ותיירות. גובה המלגות נע בין 10,000 ₪ ל-3,000 ₪.

תכנית משולבת (תואר ראשון בניהול מלונאות, משאבי מזון ותיירות + תואר שני במנהל עסקים): מועמדים עם נתוני קבלה גבוהים יכולים להרשם לתכנית. בתכנית זו עם סיום לימודי תואר ראשון בניהול, מלונאות, משאבי מזון ותיירות ניתן להמשיך ישירות ללא בחינות או דרישות מיוחדות ללימודי תואר שני (MBA) בבית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית.

מנהל המגמה - ד"ר אייל ארט
מזכירת המגמה - גב' גילה שוהם
רכז הכשרה מעשית - ד"ר פדרו זוניגה


מר שמעון פרס מרצה בפני תלמידי המגמה ואורחים מתעשיית התיירות

בטקס חלוקת מלגות לתלמידים המצטיינים
מר יצחק הרצוג ומר עוזי ברעם

בטקס חלוקת מלגות לתלמידים המצטיינים

נאומה של יעל, תלמידה מצטיינת
בטקס קבלת מלגות


ע"ש יאיר אנגל ז"ל ויקותיאל וסמו פדרמן ז"ל והתאחדות המלונות בישראל
לחץ כאן על מנת לשמוע את הנאום

© כל הזכויות שמורות לאוניברסיטה העברית בירושלים
בניית אתרים ק. ג. עיצוב