הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ע"ש רוברט ה. סמית האוניברסיטה העברית בירושלים

דבר ראש בית הספר למדעי תזונה

ברוכים הבאים לאתר האינטרנט של בית הספר למדעי התזונה בפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ע"ש רוברט ה. סמית'. אני מקווה שבזמן שתסקרו את האתר תוכלו לגלות את האיכות הגבוהה והאופי המתקדם של התוכנית אותה אנו מציעים.

בית הספר למדעי התזונה הוקם בשנת 1969 במטרה לקדם מחקר ולהכשיר סגל מקצועי בתחום התזונה. בית הספר למדעי התזונה מציע לימודים לתואר מוסמך ותואר בוגר. בית הספר מעוצב להכשיר מדעני תזונה בעלי עניין בהבנה הבסיסית של תהליכים ביוכימיים, פיזיולוגיים, תאיים ומולקולאריים בתזונה כשהם מיושמים דרך התנסות בבני אנוש, חיות ותאים. הבנה לעומק של תזונה אנושית נשענת על תפיסה של בסיס ביולוגי חיוני, הכולל היבטים פיזיולוגיים, ביוכימיים, תאיים, אימונולוגיים ומולקולאריים.

סגל הפקולטה לחקלאות מונה אוסף של מדענים, מרצים, דיאטנים ורופאים בולטים בתחומם אשר מלמדים את הסטודנטים חדורי המוטיבציה. כולם מאוחדים תחת המטרה של חתירה למצוינות בחינוך, טיפול בחולים, מחקר ושירות לקהילה. מרצים אלו נבחרו בשל המנהיגות שלהם בתחום מדעי תזונת האדם ובשל יכולות ההדרכה שלהם, אשר מצויות בסטנדרט הגבוה ביותר של מצוינות. לכולם יש יכולות הוראה וניסיון מחקרי. אנו חיים בתקופה של התקדמות יוצאת דופן במדעים הבסיסיים. כל הידע מצביע בבירור שרק הבנה טובה יותר של התפקיד מרובה הפנים של התזונה, יאפשר למנוע את מרבית המחלות הכרוניות בחברה המודרנית. לשום התקדמות במעבדה לא תהיה השפעה אם לא תובא לשירות הקהילה. בהתאם, הסטודנטים והמרצים מנסים לפתח הבנה טובה יותר של מחסומים המיוחסים להעברת ידע תזונתי. ליישום מטרה זו, הפקולטה שלנו מעורבת בצורה פעילה במחקר בתחומי תזונה קהילתית ומחקר מחסום התזונה. אחת ממטרותיו של בית הספר למדעי התזונה היא למצב את עצמו כמוביל הברור בחינוך התזונאים, הדיאטנים ומדעני המזון של המחר עבור מדינת ישראל. סטודנטים המשלימים לימודים לתואר בוגר, מוסמך ודוקטור ירכשו את המיומנויות המתקדמות והמעודכנות ביותר הדרושות למחקר ותפקידי הוראה באקדמיה, ועבודה בתעשייה ובמוסדות ממשלתיים.

 

© כל הזכויות שמורות לאוניברסיטה העברית בירושלים ק.ג. עיצוב - בניית אתרים