הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ע"ש רוברט ה. סמית האוניברסיטה העברית בירושלים

תכנית הלימודים

בלימודי התואר הראשון בתזונה נעסוק בלימוד בסיסי של תהליכים ביוכימיים, פיזיולוגיים, תאיים ומולקולאריים בתזונה ובאופן יישומם בבני-אדם ובאוכלוסיות. סגל ההוראה של ביה"ס מורכב ממומחים בתחומי התזונה הבסיסית, הניסויית והקלינית. נושאי הלימוד כוללים: מדעים בסיסיים בתחום הפיזיקה הכימיה והביוכימיה, ביולוגיה של התא וגנטיקה, ובהמשך נושאים תזונתיים כגון: השפעת תזונה על ביטוי גנים, אנדוקרינולוגיה, הערכה תזונתית, אפידמיולוגיה של תזונה, עקרונות התזונה במעגל החיים, ותזונה קלינית, השמנה והפרעות אכילה וכן מנגנון פעולה של מרכיבי מזון שונים. במהלך התואר תעסקו גם בפן הטיפולי של המקצוע בלימודי פסיכולוגיה.

תכנית הלימודים לתואר בוגר במדעי התזונה היא בת 150 נקודות זכות, נמשכת 6 סמסטרים, וכוללת קורסי חובה כללים וחוגיים, וקורסי בחירה חוגיים.

קורסי החובה הכלליים נלמדים בשלושת הסמסטרים הראשונים והם משותפים לכל תלמידי הפקולטה. קורסי החובה החוגיים מתפרשים על פני כל התואר וכוללים קורסים ייחודים למדעי התזונה. יתרת הקורסים נלקחים מסל קורסי בחירה המומלצים על ידי החוג.

תכנית ההכשרה המקצועית בתזונה קלינית היא באחריות משרד הבריאות בלבד. תלמיד שיסיים את כל חובותיו לתואר בוגר במדעי התזונה רשאי להצטרף להכשרה המקצועית בתזונה קלינית בתנאי שבידו אישור מהמזכירות לענייני הוראה ותלמידים של הפקולטה לחקלאות על סיום חובותיו ללימודי הבוגר בממוצע משוקלל של 70 לפחות ועל זכאותו האקדמית להתקבל להכשרה המקצועית בתזונה.

לפרטים אודות תנאי הקבלה לחוג למדעי התזונה אנא צרו קשר עם מדור הקבלה בטלפון 02-5882882 
או בדקו באתר האוניברסיטה http://www.huji.ac.il

פרטים בשנתון - רשימות קורסים

© כל הזכויות שמורות לאוניברסיטה העברית בירושלים ק.ג. עיצוב - בניית אתרים