האוניברסיטה העברית בירושלים הפקולטה למדעי החקלאות, המזון ואיכות הסביבה ע"ש רוברט ה. סמית עמוד הבית דבר ראש החוג תכנית לימודים חברי החוג הרשמה תוכניות למצטינים קישורים יצירת קשר
לעמוד הביתמדעי הקרקע והמים 716
תכנית לימודים

תוכנית הלימודים לתואר של 150 נקודות זכות כוללת קורסי חובה כללים וחוגים, קורסי בחירה חוגים וקורסי רשות.

קורסי החובה הכלליים נלמדים בשלושת הסמסטרים הראשונים והם משותפים לכל תלמידי הפקולטה. אלו הם קורסי מבוא בכימיה, פיזיקה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, ביוכימיה וביולוגיה. קורסי החובה של החוג למדעי הקרקע והמים מתפרשים על פני כל התואר וכוללים קורסים ייחודים כגון מבוא לגיאולוגיה, תהליכי התהוות הקרקע, שיטות לבדיקת קרקעות, פיזיקה של המים בקרקע ויסודות מדע ההשקיה. קורסים אלו ניתנים על ידי חברי סגל המחלקה למדעי הקרקע והמים.

בנוסף, נדרש תלמיד החוג למדעי הקרקע והמים לצבור 30 נקודות זכות מבין רשימת קורסי העשרה בתחום של מדעי הקרקע והמים. בין היתר ברשימה זו מופיעים הקורסים: ביולוגיה של הקרקע, מליחות המים והקרקע, דישון ופוריות הקרקע, בקרת אקלים בבתי צמיחה, מטראולוגיה וזיהום אוויר, כימיה של הסביבה, איכות מים השבה והשבחה, משאבי המים של ישראל, שימור קרקע, עיבודי קרקע, טיפול ומחזור פסולת חקלאית ועירונית, הידרולוגיה של מי תהום. להשלמת מכסת הנקודות יש לבחור בקורסים מרשימה נוספת אשר כוללת קורסים בנושאים הקרובים לתכני החוג וניתנים גם בחוגים אחרים בפקולטה.

ניתן למצוא את רשימות הקורסים המלאות בשנתון

במסגרת הלימודים המתקדמים בחוג (מוסמך ודוקטורט) ניתן להירשם לתוכנית הבין פקולטאית להידרולוגיה ומשאבי מים.

תיאור התוכנית ומסגרת הלימודים

© כל הזכויות שמורות לאוניברסיטה העברית בירושלים
בניית אתרים - ק.ג. עיצוב