הפקולטה לחקלאות,
מזון וסביבה
ע"ש רוברט ה. סמית

האוניברסיטה העברית בירושלים

huji 717
החוג לכלכלת סביבה וניהול

מידע על החוג

  • החוג לכלכלת סביבה וניהול של האוניברסיטה העברית מציע תכנית לימודים איכותית, מגוונת, ובעלת אוריינטציה יישומית בתחומי הכלכלה, הניהול, כלכלת סביבה ומשאבי טבע, כלכלה חקלאית, ועוד.
  • ✓ החוג מציע תכניות לימודים ברמות בוגר, מוסמך ודוקטור - כל זאת באווירה ביתית בקמפוס הירוק של הפקולטה לחקלאות ברחובות (5 דקות הליכה מתחנת הרכבת).
  • ✓ לחוג היסטוריה של למעלה מ- 70 שנה והוא בעל מורשת של מצוינות ומדורג בתחומו בעשירון העליון בעולם.
  • ✓ חברי הסגל האקדמי של החוג הם בעלי תואר דוקטור מהטובות שבאוניברסיטאות העולם ורבים מהם החלו את דרכם כתלמידים בחוג אותו הם מובילים כיום. חברי הסגל ניצבים בחזית המחקר המדעי בתחומי התמחותם, ומחקריהם מתפרסמים בכתבי העת המדעיים היוקרתיים בעולם. רבים מחברי הסגל משמשים גם בעמדות מפתח כחברי דירקטוריון, יועצים ומנהלים במוסדות ממשלתיים ואחרים.

מהי מטרתו של החוג לכלכלת סביבה וניהול?

מטרת החוג להכשיר אנשי מעשה וחוקרים בתחומי הכלכלה והניהול ככלל, ולהקנות התמחות נוספת בניהול מערכות בעלות זיקה למדעי הטבע, החיים והסביבה. על פי תחזיות משרד העבודה האמריקאי, כלכלת סביבה היא מקצוע העתיד. בוגרי החוג מועסקים במגוון רחב של עיסוקים ומשרות, בסקטור הפרטי, במערכת הבנקאות, בשוק ההון ובסקטור הממשלתי.

מה מקנים הלימודים בחוג לכלכלת סביבה וניהול?

בוגרי החוג מעידים כי במהלך לימודיהם הוקנה להם ידע כלכלי מקצועי רחב ושליטה בכלי ניהול וניתוח כמותיים אשר פתחו בפניהם אפשרויות תעסוקה מגוונות, וכל זאת באווירה מאירת פנים ותומכת. בוגרי החוג מבוקשים מאוד בכל ענפי המשק, הן בחברות פרטיות והן במוסדות ממשלתיים. רבים מהבוגרים ומסגל החוג מילאו וממלאים תפקידי מפתח במשק כגון מנכ"לים של חברות ענק ("טבע", "תנובה", "כימיקלים לישראל") ושל משרדי ממשלה (אוצר, ביטחון, איכות הסביבה), וכן תפקידי ניהול בכירים בבנק ישראל, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משרד החקלאות, בנקים מסחריים, חברות ביטוח, חברות פרסום, חברות בשוק ההון וחברות ייעוץ. בפני הבוגרים פתוחות גם אפשרויות רבות להמשך לימודים לתארים מתקדמים, במסגרת החוג או באוניברסיטאות אחרות בארץ ובעולם. אלו שבחרו במסלול האקדמי עשו זאת בהצלחה מרובה.

מהו ייחודו של החוג לכלכלת סביבה וניהול?

החוג לכלכלת סביבה וניהול מכשיר כלכלנים בעלי ידע רחב בתחום הניהול, ובנוסף הוא מציע שילוב ייחודי של לימודי כלכלה וניהול עם מדעי הטבע והחיים, תוך מתן אפשרות לתלמיד לקבוע את המשקל היחסי של שני התחומים הללו על ידי בחירת מסלול לימודים התואם את העדפותיו. משרעת האפשרויות נעה בין מסלול הכולל לימודי כלכלה וניהול בלבד, עם רישום לחטיבה בשיווק ומימון או בשילוב עם לימודי הכנה ללימודי מוסמך במנהל עסקים בירושלים, עבור דרך חטיבות המשלבות לימודי סביבה וחקלאות, וכלה בתכנית המשלבת לימודי כלכלה וביו-טכנולוגיה. הלימודים בחוג שמים דגש על ההיבטים היישומיים הנדרשים מכלכלנים בשוק העבודה.

יצירת קשר

אתר החוג: http://departments.agri.huji.ac.il/economics717

אתר הפייסבוק: https://www.facebook.com/environmental.economics1

מזכירות החוג:

גב' מירי ארזי
טלפון: 08-9489230 , E-mail: miriguy@savion.huji.ac.il

גב' סיוון אסף
טלפון: 08-9489845 , E-mail: sivanas@savion.huji.ac.il
 

K&E Design
© The Hebrew University of Jerusalem